Nowości sportowe na wiosnę i lato 2019

W dzisiejszym wpisie przedstawię nowości sportowe na wiosnę i lato 2019. W tym sezonie powracają kultowe modele air max mam tu na myśli 95 i 97.

Air Max 95

Dwadzieścia lat temu model Air Max 95 zrewolucjonizował świat obuwia, wprowadzając amortyzację Max Air w przedniej części buta i konstrukcję w niespotykany dotychczas sposób inspirowaną anatomią stopy.
Model Air Max 95, wymyślony przez Sergio Lozano, który pracował przy kolekcji Nike ACG w połowie lat 90., miał być przeznaczony dla większych, silniejszych biegaczy, aby zapewnić im maksymalną amortyzację podczas biegu po twardych nawierzchniach. Projekt nawiązywał do anatomii ludzkiego ciała: żebrom odpowiada system sznurowania, kręgosłupowi – podeszwa zewnętrzna, a mięśniom – cholewka z siateczki i zamszu. Ta śmiała inspiracja wymagała zastosowania cholewki o warstwowej konstrukcji wykonanej z syntetycznego zamszu, połączonej szwami i formowanej ciśnieniowo, tak aby zapewniała maksymalne wsparcie i nie ulegała zniekształceniom z upływem czasu. Powłoki z siateczki zapewniły przewiewność na całej wierzchniej części buta, a system szybkiego sznurowania zastosowany w modelu Air Max 95 sprawił, że cholewka precyzyjnie otaczała całą stopę. Kolorystyka butów okazała się równie kultowa jak oryginalny model. Pierwsza wersja modelu Air Max 95 charakteryzowała się szarą kolorystyką z jaskrawożółtymi akcentami. Według Lozano nie były to pierwsze buty do biegania, w których zastosowano neonowe barwy. „Neonowy żółty kolor nie był niczym nowym. Był oczywiście elementem naszej palety, a także naszej tradycji. To część dziedzictwa Nike związanego z bieganiem”. W dzisiejszych czasach air max 95 to buty używane przez wszystkich od dzieci do osób w podeszłym wieku, ich oryginalność i wygoda pozwalają na użytkowanie codzienne. Jeżeli chcesz połączyć modę i wygodę w jednym to właśnie ten model buta będzie dla ciebie.

AIR MAX 97

Za design butów Nike Air Max 97 odpowiadał młody projektant Nike – Christian Tresser – były piłkarz i pracownik Reeboka,

Inspiracji przy projektowaniu AM97 było kilka. Błędnym założeniem jest doczepianie do tych butów historii z super szybkimi pociągami z Japonii. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest to tylko wymysł ekipy marketingowej z Oregonu. Do stworzenia takiego projektu cholewki Christiana zainspirował między innymi najważniejszy z zasobów naturalnych – woda. Rok 1997 r. był przełomowym pod jeszcze jednym względem – udało się uzyskać poduszkę Air na pełnej długości podeszwy, bez ograniczania procesów wytwarzania czy projektowania. Pierwszym krokiem na nowej drodze było stworzenie elementu łączącego strefy pięty i śródstopia. Następnym było opracowanie sposobu na odpowiednio długie utrzymywanie rozgrzanej warstwy materiału zewnętrznego podeszwy, by zdążyć „zamknąć” trójwymiarową formę. Całość była dopełniona poliuretanowa pianką. Poduszka wypełniona gazem to była innowacja, która przez kolejne lata przecierała szlaki przyszłym modelom. Buty były promowane między innymi przez Carla Lewisa, znakomitego sprintera, który miał je na sobie podczas wydarzenia upamiętniającego jego sportową karierę i przejście na emeryturę czy też przez innego zawodnika z teamu Nike – Michaela Johnsona. Buty powracają w tym roku w różnych wariantach kolorystycznych. Królującymi w tym roku barwami na wiosnę i lato będą rożne odcienie neonowych kolorów wyróżniających nas z tłumu. Oprócz tego buty cechują się wygodą i praktycznością. Z pewnością przypadną do gustu każdemu nawet bardzo wybrednej klienteli.

Oba te modele posiadamy w naszej ofercie więc jestem pewna, że każdy z was znajdzie coś dla siebie i będzie się cieszył modnymi i wygodami butami w których przechodzi całą wiosnę i lato.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Koszyk